Czy rozwód zawsze jest konieczny?

Mimo że zakochani ludzie czy też świeżo upieczeni małżonkowie bardzo rzadko o tym myślą, już praktycznie 30 procent małżeństw zawieranych w naszym kraju kończy się rozwodem. To alarmujące dane. Trzeba pamiętać bowiem, że sam rozpad małżeństwa zazwyczaj dotyka większej liczby osób niż tylko mąż i żona – bardzo często w grę wchodzą jeszcze dzieci i to właśnie one są najbardziej pokrzywdzone w takiej sytuacji: rodzice może i przestają się kochać, ale każde dziecko zawsze chce mieć przy sobie i mamę i tatę, a sytuacja, w której przychodzi mu wybierać, z kim teraz ma mieszkać, to prawdziwe okrucieństwo. Jednakże czy zawsze takie drastyczne kończenie pewnego (jakże ważnego!) etapu w życiu jest absolutnie niezbędne? Jeżeli chodzi o rozwód w Częstochowie mieszkańcy tego miasta, którym nie układa się w małżeństwie, mogą wpierw skorzystać z profesjonalnego wsparcia psychologicznego oraz prawnego i spróbować znaleźć niej restrykcyjne rozwiązania.

 

Dobro dzieci

 

Podczas kryzysów małżeńskich dobrze jest schować dumę do kieszeni i próbować zrobić jak najwięcej, by ten okres nie był traumą dla dzieci. Nawet jeżeli bardzo nie dogadujemy się ze współmałżonkiem, można oszczędzić pociechom kłótni i awantur o wszystko.

 

Pieniądze, które należą się nie tylko dzieciom

 

Jeżeli już jednak rozwód jest faktem, trzeba zatroszczyć się o alimenty: w Częstochowie tego rodzaju sprawy można załatwić naprawdę szybko, o ile skorzystamy z pomocy doświadczonej kancelarii.

 

2 komentarze

  1. A przypadki, kiedy jest przemoc w rodzinie? Wówczas nie ma co zastanawiać się nad jakimiś terapiami!

  2. Czy mi jako rozwodnikowi, bezrobotnemu, należą się alimenty od dobrze zarabiającej byłej żony?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *