Kiedy alimenty mogą zostać podwyższone

Obowiązek alimentacyjny w większości przypadków dotyczy rozwiedzionych rodziców – tych, z którymi nie mieszka dziecko. Jednakże każdy radca prawny wie doskonale, że istnieją także inne przypadki, w których sąd nakłada obowiązek płacenia alimentów: w wyjątkowych okolicznościach odpowiedni organ może zasądzić płacenie alimentów rodzicowi lub też byłemu małżonkowi, ale są to naprawdę rzadkie przypadki. Najważniejszym zdaje się kryterium, jakie jest brane pod uwagę podczas ustalania wysokości alimentów, jest dotychczasowy poziom życia dziecka. Oczywiście ogromne znaczenie mają także uzyskiwane dochody rodzica – im wyższe, tym alimenty także będą większe.

 

Podwyższenie comiesięcznej kwoty alimentów

 

Kwota ustalona czy to w trakcie samego rozwodu czy też po nim może zostać podniesiona i to z kilku różnych przyczyn, takich jak na przykład: znaczący wzrost wynagrodzenia rodzica, uszczerbek na zdrowiu dziecka czy też inne okoliczności, które uzasadniają łożenie wyższej kwoty na jego utrzymanie. Warto pamiętać o tym, że alimenty są ustalane w bardzo indywidualny sposób.

 

Rzetelna pomoc w sprawach alimentacyjnych

 

Niezależnie od tego, czy staramy się o podwyższenie alimentów czy też oczekujemy, że sąd obniży te, które przyznał naszym dzieciom, zawsze warto jest korzystać z pomocy doświadczonego adwokata w Częstochowie czy też po prostu w mieście, w którym mieszkamy: ma on wówczas wgląd w struktury konkretnego sądu, co może ułatwić całą sprawę.

2 komentarze

  1. Trzeba zmienić prawo i bardziej i dotkliwiej karać uchylających się od płacenia alimentów!

  2. Ustalanie alimentów wg dochodów rodzice jest nie fair jeżeli ten drugi rodzic wcale nie pracuje ;/;/;/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *