Kiedy sąd może ustalić alimenty na rodzica

Mimo że alimenty w powszechnej świadomości kojarzą się z pieniędzmi łożonymi przez rozwiedzionych rodziców na swoje dzieci istnieją także sytuacje, kiedy alimenty w Częstochowie, a także we wszystkich innych miastach, mogą zostać zasądzone na korzyść rodzica. To z reguły są bardzo trudne i skomplikowane sprawy, dlatego należą one do rzadkości. Niewielu rodziców decyduje się w ogóle na złożenie takiego wniosku – nie wyobrażają sobie, że mogliby na swoim dziecku wymóc taką pomoc finansową, jeżeli nie chce ono jej udzielić z własnej woli. Jednakże istnieją procesy, w których to właśnie mama i tata domagają się tego, by dzieci ich utrzymywały. Wyegzekwowanie alimentów w takiej sytuacji nie jest wcale takie proste: pieniądze na dzieci przyznawane są praktycznie automatycznie, indywidualnie ustalana jest jedynie wysokość świadczenia, a w przypadku takich spraw sąd musi przeanalizować wiele różnych aspektów, aby wydać wyrok.

 

Pomoc w trudnej sytuacji

 

Jeżeli znajdziemy się w sytuacji, w której nasz rodzic wystąpi o alimenty, warto od radu udać się do kancelarii radcy prawnego. Dzięki wiedzy i doświadczeniu pracujących tam fachowców dowiemy się, w jaki sposób przygotować się do rozprawy.

 

Kompleksowe usługi

 

Każdy aplikant w kancelarii doskonale wie, w jaki sposób przygotować wszystkie dokumenty oraz jak przygotować nas do składania zeznań. Dzięki temu podczas rozprawy będziemy pewni siebie i żadne pytanie sądu nie wybije nas z rytmu ani nie zaskoczy.

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *