Jak bezboleśnie przeprowadzić rozwód?

Rozwód to bez wątpienia bardzo przykre przeżycie, które stawia małżonków w niewygodnej sytuacji. Najlepiej, gdy jest przeprowadzony bez orzekania o winie, ponieważ jest wtedy znacznie przyjemniejszy, niż podczas wyciągania tzw. “brudów” przed sądem i adwokatami obu stron.

Rozwód z dobrym zakończeniem

Warto wiedzieć, że rozwód bez orzekania o winie jest dużo lepszym rozwiązaniem, które warto zastosować szczególnie wtedy, kiedy posiadamy dzieci. Dobrze jest, kiedy oboje jesteśmy zdania, że nasze małżeństwo nie ma już większych szans na przetrwanie i chcemy rozejść się w zgodzie oraz z wzajemnym szacunkiem. Czasami bywa również tak, że musimy nakłonić małżonka do tego, aby zgodził się na tego typu rozwód, wówczas warto skorzystać z pomocy mediatora oraz dobrego prawnika, którzy przekonają małżonka o tym, dlaczego będzie to korzystniejsze rozwiązanie dla obu stron.

 

Pamiętajmy, że sprawy rozwodowe to najczęstszy powód wizyty w sądzie. Szacuje się, że około ⅓ małżeństw postanawia się rozstać, dlatego jest wielu prawników, którzy mają ogromne doświadczenie w tego typu rozprawach i pomogą nam przebrnąć przez ten przykry okres bez strat moralnych i finansowych. Dodatkowo, podczas rozwodu (jeśli w rodzinie są niepełnoletnie dzieci), dochodzi do ustalenia praw rodzicielskich oraz wizyt, dlatego tym bardziej jest wskazana współpraca małżonków.

 

Często jest tak, że rozwód przeprowadzony w dobrym momencie, znacznie łagodzi stosunki małżonków, przez co pozwala im współpracować przy opiece nad dzieckiem. Musimy pamiętać, że wzajemny szacunek oraz brak wrogości wobec siebie, bardzo pozytywnie wpływa na rozwój naszych dzieci i ich późniejsze relacje z nami.

3 komentarze

  1. Ja tez jestem w trakcie sprawy rozwodowej. Muszę znaleźć w końcu odpowiedniego prawnika, bo aktualnie mój rozwód ciągnie się już piąty miesiąc. Nie chcę orzekać o winie, ale chciałbym aby nikt nie został skrzywdzony podczas tej sprawy. Chcę pozostać z moją żoną w dobrych stosunkach. W końcu mamy razem dziecko.

  2. Sprawa rozwodowa to często trudna sprawa. Ale dobry prawnik może pomóc przeprowadzić ją szybko i bezproblemowo. Polecam znalezienie jakiegoś profesjonalisty – może będzie trzeba wydać trochę pieniędzy, ale dzięki temu oszczędzisz czas i nerwy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *