Długi spędzają sen z powiek i utrudniają normalne funkcjonowanie – pora dowiedzieć się jak skutecznie wyjść z długów i odzyskać spokój!

Nic nie potrafi obedrzeć człowieka z godności i poczucia człowieczeństwa jak niespłacone długi. W oczach windykatorów, pracowników banku i komorników stajemy się złodziejami i wyłudzaczami. Nie możemy swobodnie korzystać z telefonu, bo każdą czynność przerywa dzwoniący pracownik banku a skrzynka na listy po brzegi wypchana jest kolejnymi wezwaniami do zapłaty.

 

Taki scenariusz doskonale zna niemalże każdy dłużnik. Nieoczekiwane kłopoty finansowe, które przytrafiają się przy aktualnych zobowiązaniach potrafią wpędzić w ruinę każdego. Jak wyjść z długów kiedy konsolidacja z powodu wpisu do baz dłużników nie jest możliwa? Przede wszystkim należy zachować spokój. Zadłużenie, które posiadasz nikomu nie daje prawa do tego, aby czynić z Ciebie gorszego człowieka. Najważniejsze to wykazać swoją postawą chęć spłaty a wówczas negocjacje ostatecznie przyniosą spodziewany efekt.

 

Poradnik skutecznej walki z długami:

  1. Wypisz na kartce wszystkie zobowiązania, numery umów, daty ich zawarcia, kwotę spłaconą i pozostałą do spłaty, odsetki karne i okres opóźnienia.
  2. Sprawdź gdzie odsetki narastają najszybciej i od tego długu rozpocznij negocjacje z wierzycielem.
  3. Negocjuj, wysyłaj wnioski o refinansowaie i wstrzymanie działań windykacyjnych.
  4. Kiedy uda Ci się osiągnąć kompromis bezwzględnie pilnuj terminów spłaty.

Twoje długi zaczną stopniowo topnieć a Ty w końcu odetchniesz z ulgą. Jeśli nie potrafisz poradzić sobie samodzielnie poproś o pomoc specjalistę, który w Twoim imieniu podejmie negocjacje z wierzycielami.

2 komentarze

  1. Ja też jestem jednym z wielu byłych dłużników i wiem, że takie negocjacje nie są wcale proste jeżeli pokażemy swoją słabość i brak przygoowania jeśli chodzi o argumenty – na szczęście z odrobiną zdrowego rozsądku i pomocą prawnika można skutecznie wyprostować sytuacje i powoli wyjść z długów.

  2. Znane są sytuacje, że ludzie wcale nie szczególnie zamożni wychodzili z długów opiewających na zawrotną kwotę kilkuset tysięcy złotych i to tylko potwierdza, że przy odrobinie dobrej woli, chęci i zaangażowania w negocjacje z każdym długiem można sobie poradzić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *