Czy w dzisiejszych czasach można żyć bez pomocy prawnika?

Wiele osób dziś boryka się z różnego rodzaju problemami natury prawnej. Umowy zawierane z dostawcami prądu, telefonii, internetu, bankami i wielu innych usług niezbędnych do życia zawierają setki kruczków prawnych, o istnieniu których nie zdajemy sobie nawet sprawy.

 

Każdego może dotknąć niesprawiedliwe obciążenie.

W mediach wiele słyszy się o ofiarach nieuczciwych sprzedawców lub dostawców usług, którzy to swoich klientów wciągnęli w pułapkę zadłużenia lub naprawdę poważne problemy prawne. Oprócz tego bardzo często również dochodzi do wykradania danych osobowych, na podstawie których to nieuczciwy człowiek może bardzo szybko wpędzić nieświadomego właściciela tychże danych w ogromne problemy nie tylko prawne, ale też finansowe. Co prawda wejście w życie RODO pozwoliło pomóc chronić nasze dane, jednak nigdy nie ma stuprocentowego zabezpieczenia danych osobowych żadnego z nas. Wystarczy jedno włamanie do baz któregoś z naszych usługodawców i pojawiają się znaczne problemy.

 

Jak sobie poradzić z takimi problemami?

Odpowiedź na to pytanie jest zarówno prosta jak i skomplikowana. Przede wszystkim powinna nas w takich sprawach reprezentować dobra kancelaria prawna która przygotuje obszerne wyjaśnienia do banku lub innej instytucji, w której to nasze dane posłużyły do niecnych celów. Ponadto też każdą kradzież danych osobowych należy jak najszybciej zgłosić na policję i zastrzec dokumenty w odpowiednich rejestrach. Obecnie nie potrzeba już fizycznej wersji dowodu osobistego do wykonywania transakcji za jego pomocą. Dobry prawnik pomoże nie tylko uniknąć odpowiedzialności od niesłusznie pozyskanych wierzycieli, ale może wystąpić w naszym imieniu do administratora okradzionej bazy o zadośćuczynienie i naprawę szkody. Tylko fachowa pomoc prawnicza jest gwarancją sukcesu.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *