Nowoczesna technologia dociera wszędzie, także do tych dziedzin życia, które do tej pory pozostawały nietknięte. Coraz popularniejsza forma e-porad prawnych sprawiła, że postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się praktykom stosowanym przez kancelarie z całej Polski. Co można powiedzieć o wadach i zaletach takiej działalności? Sprawdziliśmy to.
Nie tylko wielkie miasta
Porady prawne online pojawiły się stosunkowo niedawno i szturmem weszły w życie interesantów. Internetowe doradztwo świadczą obecnie nie tylko wielkie firmy prawnicze z miast takich, jak Warszawa, czy Kraków, lecz także mniejsze ośrodki miejskie. Sprawnie funkcjonująca Kancelaria Prawna z Częstochowy deklaruje, że internetowe zgłoszenie się do wyceny indywidualnej sprawy klienta jest u nich darmowe. Podobne praktyki stosują pozostałe placówki adwokackie.
Wady i zalety
Kwestia wad i zalet jest nierozstrzygnięta. Z pewnością bezpośredni kontakt z prawnikiem pozwala na lepszą interakcje oraz bieżące reagowanie na przekazywane informacje. Dodatkowo podczas tradycyjnej wizyty w kancelarii dowiadujemy się osobiście, kto będzie reprezentował nasze interesy i czy jest to osoba godna zaufania. W przypadku internetowego doradztwa zaletą jest możliwość otrzymania wykwalifikowanych porad bez wychodzenia z domu. To właśnie ta cecha sprawiła, że porady prawne online zyskują na popularności. Klient sam może ocenić rzetelność placówki oferującej swoją pomoc i dodatkowo, w razie potrzeb umówić się na wizyty w kancelarii.
Z moim mecenasem działam przez ¾ współpracy tylko online!
I dobrze. Usługa jak każda inna, więc i o wygodę warto w tej kwestii dbać.