Windykacja

Odzyskiwanie długów z radcą prawnym

Wierzyciele często mają problem z tym, aby odzyskać swoje pieniądze. Dłużnicy myślą, że ich długi po pewnym czasie przepadną, jednak nie jest to prawda. Wierzyciele zawsze mogą zdecydować się na skorzystanie z pomocy radcy prawnego. Tym sposobem można skutecznie odzyskać środki finansowe, które się pożyczyło. 

Windykacja przedsądowa

Radca prawny Częstochowa zajmie się na samym wstępie windykacją przedsądową. Jest to szansa na polubowne załatwienie sprawy i tym samym szybie odzyskanie własnych pieniędzy od dłużnika. Niestety nie każdy z takiej możliwości korzysta. Radca prawny zajmuje się ustaleniem konkretnych danych dłużników i nawiązuje z nimi kontakt. Oczywiście dłużnik dopytywany jest w takiej sytuacji, czemu nie spłaca należności finansowej i kiedy zamierza uregulować dług wobec wierzyciela. Wysyła się wtedy także wezwanie do zapłaty, przy pomocy listu.

Windykacja sądowa

W wielu przypadkach trzeba jednak sięgnąć po bardziej radykalne środki, a więc po windykację sądową. Wtedy jak wskazuje nazwa sprawa kierowana jest do Sądu, gdzie jest ona rozpatrywana. Odzyskiwanie długów w ten sposób trwa na pewno dłużej. W ten sposób można jednak uzyskać sądowy nakaz zapłaty, a dłużnik będzie zobowiązany także do pokrycia kosztów spraw sądowych. Nie jest to dla dłużników zbyt dobra wiadomość, więc jeśli ktoś chce uniknąć tak poważnych konsekwencji, powinien jak najszybciej spłacić swoje zobowiązanie finansowe wobec wierzyciela.

Monitoring gospodarczy

Z pomocą radcy prawnego można przeprowadzić także profesjonalny monitoring gospodarczy. Wtedy też ustalane są takie informacje jak:

  • sytuacja finansowa dłużnika,
  • sytuacja prawna dłużnika,
  • ewentualne ogłoszenie upadłości.

Wszelkie dane, które są zdobywane przez radcę prawnego są dokładnie sprawdzane, więc klienci na pewno nie zostaną wprowadzeni w błąd. Jeśli klient dowie się, że sytuacja dłużnika jest korzystna, wtedy będzie miał większe szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. Dodatkowo ustalane jest w tym zakresie miejsce zamieszkania dłużników. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *