Porady prawne- postaw na specjalistę

Nie ma co w tej kwestii ukrywać- znajomość przepisów prawa w polskim społeczeństwie jest zasadniczo niewielka. Z pewnością każdy intuicyjnie rozpoznaje regulacje dotyczące sprzedaży czy podstawowe kwestie dotyczące postępowania administracyjnego, jednak wiedza ta nabywana jest w drodze własnych doświadczeń, a nie lektury odpowiednich tekstów. Podobnie jest w wypadku katalogu przestępstw, które zasadniczo każdy zna, jednak bierze się to z faktu, iż znaczna cześć przestępstw uregulowanych w kodeksie karnym i innych ustawach są przestępstwami mala per se(czyli złymi samymi w sobie- każdy uzna opisany czyn za coś niepożądanego społecznie, zasługującego na karę). Trzeba zdać sobie sprawę, że kompetencje zwykłego człowieka do rozwiązywania sporów prawnych są zasadniczo niewielkie i tylko profesjonalista dysponuje odpowiednią wiedzą i narzędziami. Kiedy więc mamy jakieś wątpliwości dotyczące prawa, zamiast szukać informacji na własną rękę, lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika.

Porady prawne- kto ich udziela?

Porady prawne to w zasadzie rozwiązanie problemu prawnego klienta poprzez udzieleniu mu informacji o stanie prawnym i jego wytłumaczenie. Klient przygotowuje zestaw pytań na podstawie stanu faktycznego swojego problemu, natomiast prawnik wyszukuje odpowiednie przepisy regulujące daną tematykę (najcześciej wraz z orzeczeniami sądowymi i zdaniem przedstawicieli nauki prawa) i objaśnia wynik swoich dociekań klientowi. Osoby zajmujące się udzielaniem porad prawnych to adwokaci oraz radcowie prawni. Przedstawiciele tych dwóch zawodów prawniczych mają takie samo przygotowanie oraz kompetencję do udzielanie porad prawnych, dlatego z perspektywy indywidualnego klienta jest obojętne do kogo zwróci się po poradę prawną.

W gąszczu prawników

Rynek usług prawnych jest duży, dlatego niektórzy mogą mieć problem z wyborem konkretnego prawnika. Dobrze jest wybierać prawników z marką, o których wiemy, że profesjonalnie podchodzą do wykonywania swojego zawodu. Jeżeli kogoś interesuje dobra Kancelaria Prawna Częstochowa jest miastem, w którym może szukać pomocy prawnej. Częstochowscy adwokaci i radcowie prawni wykonują swoje zadania sumiennie i odpowiedzialnie, a klienci są zadowoleni z ich usług. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *