umowa o pracę

W czym pomoże adwokat zajmujący się prawem rodzinnym?

Adwokaci specjalizujący się w prawie rodzinnym pomagają w rozwodach, ustaleniu wysokości alimentów, podziale majątku oraz reprezentują swoich klientów na postępowaniach sądowych. Prawo rodzinne jest integralną częścią prawa cywilnego, więc dotyczy najczęściej stosunków pomiędzy rodzicami i dziećmi, małżonkami, a także opieką nad małoletnimi.

W jakich sytuacjach pomoże radca prawny od prawa rodzinnego?

Doświadczony radca prawny pomoże rozwiązać kwestie związane z zawarciem związku małżeńskiego, praw i obowiązków małżonków, rozwodów oraz separacji. W ramach rozszerzonych usług adwokat będzie mógł również zająć się ustaleniem stosunków pomiędzy rodzicami a dziećmi, ustalić władzę rodzicielską, pochodzenie dziecka oraz obowiązek alimentacyjny.

Mecenas oferuje usługi zastępstwa procesowego w takich sprawach jak:

  • rozwody,
  • separacje,
  • podział majątku,
  • ustalenie alimentów na dzieci lub małżonka,
  • pozbawienie władzy rodzicielskiej lub jej ograniczenie,
  • ustalenie miejsca zamieszkania dziecka,
  • ustalenie kontaktów z dziećmi,
  • ubezwłasnowolnienie całkowite lub częściowe,
  • ustanowienie kurateli,
  • zarządzanie majątkiem małoletniego,
  • uzyskanie zgody sądu rodzinnego na wykonanie czynności, które wykraczają ponad zwykłe.

W jaki sposób ustala się wysokość alimentów?

Sąd przed ustaleniem odpowiedniej wysokości alimentów, na początek dokładnie sprawdza sytuację mieszkaniową i finansową małżonków i dopiero na tej podstawie określa zapotrzebowanie na środki finansowe. Pod uwagę brane są wszelkie źródła dochodu, które się sumuje oraz weryfikuje, a następnie określa jako wysokość miesięcznego osiąganego przychodu.

Alimenty muszą być dostosowane do możliwości finansowych osoby, która będzie płacić co miesiąc oraz rzeczywistych potrzeb dziecka lub małżonka, który będzie je otrzymywał. Kwota alimentów musi być ustanowiona w takiej wysokości, aby osobie pobierającej zasiłek zapewnić godne utrzymanie, na takim samym poziomie, jakim prowadzone było życie sprzed rozwodu.

Komu przyznaje się prawa do opieki nad dzieckiem po rozwodzie?

Prawa rodzicielskie przysługują obojgu rodzicom aż do momentu, gdy dziecko osiągnie pełnoletność. Wszystko jednak zmienia się, kiedy dochodzi do rozwodu. Wtedy też sąd może ograniczyć władzę jednego z rodziców i zawsze kieruje się tylko dobrem dziecka.

Jeśli rodzice nie będą w stanie sami w trakcie rozwodu porozumieć się w kwestiach dotyczących opieki nad dziećmi, kosztów związanych z utrzymaniem oraz ich miejscem zamieszkania to wtedy pozostaje rozwiązanie problemu na drodze sądowej. Radca prawny zajmujący się całą sprawą pomoże swojemu klientowi uzyskać pełne prawa do opieki nad dziećmi, ale zawsze ostateczną decyzję podejmuje sąd. Kieruje się on przede wszystkim tym, aby zapewnić małoletniemu prawidłowy rozwój fizyczny, duchowy, możliwość nauki, wychowania oraz zapewnienie środków do życia.

Jeśli mają Państwo wątpliwości dotyczące praw i obowiązków wobec dzieci po rozwodzie to warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata, który pomoże na rozprawie lub innym postępowaniu z zakresu prawa rodzinnego. Kancelaria prawna szybko znajdzie najlepsze rozwiązanie w zakresie ustalenia praw rodzicielskich, wysokości alimentów oraz kontaktów z dzieckiem.

Czytaj więcej na stronie https://dm-adwokaci.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *